فیلتر های کاغذی برای جداسازی فاز جامد از مایع و در برخی موارد جداسازی فاز جامد از گاز استفاده می شود. به طور عمده، دو نوع مقاله برای تجزیه و تحلیل تحلیلی استفاده می شود.
کاغذ بدون عایق (ASHLESS) برای آزمایش کمی استفاده می شود و محتوای خاکستری باقی مانده 0.008٪ است.
کاغذ معمولی برای آزمایش کیفی و محتوای خاکستری باقی مانده حدود 0.06٪ است.
مقالات فیلتر بر اساس قطر منافذ و سرعت عبور است.
فیلترهای بدون چربی (بدون خاکستر)
فیلترهای کاغذی Whatman
فیلتر های کاغذی برای فیلتر کردن محلول استفاده می شود. یک فیلتر های کاغذی بدون شستشو ساخته شده از الیاف که با اسید کلرید و اسید فلوراید شسته شده و با آمونیاک خنثی می شود. فیلتر های کاغذی باید از چنین بافتی باشد که کوچکترین ذرات رسوب را از بین نبرد و در عین حال سریع راه حل را هموار کند.
سه نوع مقاله معمول وجود دارد:
1. بافت بافت: این فیلتر های کاغذی برای تنظیم دقیق رسوبات ریز دانه استفاده می شود. Watten 42 و 44 نمونه هایی از این نوع کاغذ هستند.
2- بافت متوسط: این فیلتر های کاغذی برای خنک شدن رسوبات حاوی دانه های متوسط ​​استفاده می شود. واتون 40 نمونه ای از این نوع مقاله است.
3. بافت درشت: این فیلتر های کاغذی برای خنک کردن رسوبات دانه درشت و رسوبات ژله ای استفاده می شود. واتون 41 نمونه ای از این مقاله است.
فیلتر غشایی (غشاء)
فیلترهای کاغذی Whatman
غشاء فیلترها از انواع مختلف و ترکیبات خاص ساخته شده است که هر کدام از آنها بر اساس نوع و ماهیت محلول مورد آزمایش قرار می گیرند.
سلولز مخلوط با استر (MCE)
استریل و غیر استریل - درجه ای و ساده است
برنامه های کاربردی: فیلتراسیون استریل و دقیق از محلول های آبی. بررسی مواد هیدرولیک بررسی و شمارش ذرات باکتری میکروبیولوژی لبنیات.
قطر درصد: 0.2 um، 0.45um، 0.65um، 0.8um، 1.2um، 3um، 5um، 8um
استات سلولز (CA)
استفاده: مناسب برای حلال های آب، مطالعه غلظت باکتری ها و ویروس ها، اندازه گیری ذرات باقی مانده و تجزیه و تحلیل آب، تصفیه مایعات بیولوژیکی، پروتئین و آنزیم ها.
قطر لوله 0.2 um، 0.45um
نایلون (NYL)
استفاده: مناسب برای حلال های آلی، آب و الکل با قدرت بالا، جداسازی باکتری های لژیونلا باکتری و حذف ذرات (قند خون، کلسترول، سرم، مواد مخدر)
قطر لوله 0.2 um، 0.45um
فیلترهای کاغذی Whatman
پلی اتیل فلوئور اتيلن (PTFE)
کاربردها: این فیلترها هیدروفوب هستند و به دلیل مقاومت بالا به اسیدها و پایه ها برای استفاده در pH 1 تا 14 مناسب هستند. همچنین نمونه برداری از آئروسل در پاکسازی دقیق و استریل هوا و بخار استفاده می شود.
قطر لوله 0.2 um، 0.45um
پلی کربنات (PC)
فیلترهای کاغذی Whatman
برنامه های کاربردی: تجزیه و تحلیل محیط زیست محیطی - سلول های زیستی انگل شناسی و ...
قطر لوله 0.2 um، 0.45um
پلی استر سولفون (PES)
کاربرد: این فیلترها برای حذف ذرات در تصفیه عمومی به علت عدم چسبندگی پروتئین و سرعت بالا، مورد استفاده قرار می گیرند.
قطر لوله 0.2 um، 0.45um
 
فیلترهای کاغذی Whatman
فیلترهای کاغذی Whatman
فیلترهای فیلتر یک گزینه خوب برای فیلتراسیون سریع و آسان و یا در مواردی است که اندازه نمونه بسیار کم است. این فیلترها در سه اندازه 33mm، 25mm، 13mm، با قطر خاك و انواع غشاء به شرح زیر است:
MCE، PTFE، PES، PP، NYL، PVDF، CA (اندازه منافذ: 0.2um، 0.45um)
GF (قطر خلال 1-2 متر)
فیلتر های کاغذی برای فایبرگلاس
این دسته از کاغذ از فیبر شیشه ای یا کوارتز ساخته شده است. با توجه به نوع فیلتر و نوع آن، این مقالات دارای مقاومت حرارتی بالا هستند و در مواردی که مواد از طریق سرعت بالا عبور می کنند، می توانند ذرات باقی مانده را در مواردی که ماده عبور می کند جذب کند. طبقه بندی این مقالات بر اساس ذرات باقی مانده در فیلترها است. طبقه بندی این مقالات بر اساس اندازه عناصر باقی مانده در فیلترها است.
همچنین مناسب برای آزمایشگاه های کنترل آب، کنترل آلودگی، کشت باکتری و جلبک و فیلتر کردن گازهای هوا و اسید مناسب است.
فیلترهای کاغذی Whatman
فیلترهای مکرر اغلب برای جداسازی مواد جامد که برای شستشو مواد دیگر، و همچنین در آزمایش گازهای خروجی و جداسازی گرد و غبار در هوا استفاده می شود. این فیلترها از سلولز، فیبر شیشه ای یا کوارتز و همچنین فیلتر های کاغذی ساخته شده اند.
فیلترهای کاغذی Whatman
برای تهیه کاغذ برای صاف کردن محلول، ابتدا کاغذ پنبه خشک را دقیقا به یک چهارم اضافه کنید. سپس یک بخش مثلثی را از یک گوشه جدا کنید. سپس فیلتر های کاغذی را برای ایجاد یک مخروط با زاویه 60 درجه باز کنید. سپس فیلتر های کاغذی را در آب مقطر قرار دهید و به آرامی با انگشت خود روی سینک قرار دهید. اگر مخروط به طور صحیح قرار گرفته باشد، برای هوا بین کاغذ و توخالی وجود نخواهد داشت و سرعت صاف آن بالا خواهد بود.

Copyright © 2015 pooyatc. All rights reserved | Design by Kanotek